kontakt
autor stránek: Tomáš Svoboda (nar. 1983)
žák Jaroslava Svobody (www.ekozahrady.com)

e-mail: tomasvoboda/zavináč/seznam.cz
bydliště: Nerudova 20, 589 01 Třešť
: 75246724Profil účastí na seminářích, konferencích, kurzech... přednášky, workshopy, rozhovory, videa...:


2008/2009           · Setkání přátel přírodní zahrady, Ekologický institut Veronica (Brno)

tradiční setkávání s Helenou Vlašínovou a jejími hosty

2009                      · Ekologické opravování a budování domů a bytů, Ekologický institut Veronica (Brno)

pravidelné setkávání s Jeníkem Hollanem a Yvonnou Gaillyovou nad otázkami jak izolovat starý dům, jak utěsnit okna a dveře, čím a jak topit atd.

13. - 15. 3. 2009  · Kurz Zahrada pro radost, Jezírko (Brno - sever) - školské zařízení pro environmentální vzdělávání

úvod do permakultury pod vedením Aleny Suchánkové a Petera Mravíka

20. 3. 2009           · Obnovitelná energetika, Mendelova zemědělská a lesnická univerzita v Brně

vzdělávací seminář v rámci projektu Udržitelný rozvoj venkova prostřednictvím informací a vzdělávání (ECEAT - Ekologické centrum pro eko agro turistiku)

2009                      · Výcvik Permakulturních Designérů 2009, Centrum Skalka22 (Skalka u Doks)

celoroční výcvik (sedm 4-denních bloků) pod vedením Jaroslava Svobody

18. 5. 2009           · "Energetická [r]evoluce pro Evropu", Evropský dům (Praha)

mezinárodní konference o Udržitelné energetické koncepci pro EU 27 (Greenpeace)

27. - 28. 5. 2009  · Zdravé domy 2009, Fakulta architektury VUT v Brně

mezinárodní konference s odborníky z oboru navrhování a provádění staveb dřevěných, hliněných a slaměných, a dále se zástupci našich projektantů a výrobců

24. - 26. 7. 2009  · Stavění ze slámy, hlíny a dřeva - workshop, Hostišová u Zlína

přednášky, projekce, praktické nácviky, diskuse, lidé, večerní oheň, hvězdy, hudba...Aleš Dorazil, Dan Grmela, Viktor Karlík (O. S. Baobaby)

10. - 11. 9. 2009  · Přírodní zahrady bez hranic (rakousko-český projekt), Tulln (Rakousko)

tisková konference a zahájení projektu, doprovodný program - prohlídka Zahrady Tulln (DIE GARTEN TULLN), Zahradnické školy Langenlois, Zahrady zážitků (Kittenberger Erlebnisgärten) a Bylinkové zahrady Tiree Chmelar ve Valticích

19. - 20. 9. 2009  · Oslava přírodního stavitelství II, Podolí u Bouzova (PermaLot.org)

Claygar.cz, PermaLot.org, Jamiprojekt.cz, Alternativnitruhlarstvi.cz, Prirodnizahrady.com, Biodynamika.cz; Max V. Jensen: informace o Natural Building Network a European Strawbale Gathering 2009 a 2011 (Setkání stavitelů ze slámy); Stefan Prokupek, GRAT, Rakousko: EU certifikace “stavebního balíku slámy” , Stavění ze slámy v Rakousku; Lidová hudba a promítání filmu o přírodním stavitelství a moderních stavebních technikách; Úvod do „postav-si-sám“, otevřená diskuze pro obyvatele a uživatele domu ze slámy (se slámou): pojištění, vnitřní klima, prodejní cena, vytápění, Google mapa slaměných domů v ČR, konstrukce, finance...

10/2009               · Přirozená architektura, týdeník Ekonom

rozhovor pro týdeník Ekonom o přirozeném designu zahrad k článku Konec paneláků naležato (dostupné z http://ekonom.ihned.cz/c1-38740530-konec-panelaku-nalezato)

4. 3. 2010             · Přírodní zahrady bez hranic (česko-rakouský projekt), Jihlava (Chaloupky o.p.s.)

zahajovací konference, ze zajímavých témat programu: Fiona Kiss, die Umweltberatung, Tulln - Ekologická ochrana a péče o zelené plochy (veřejná prostranství); Mgr. Jaroslav Šimek, Kanonie premonstrátů v Želivě - Revitalizace klášterních zahrad v Želivě; Rienhard Kittenberg, Schiltern - Zážitkové zahrady; Ing. Přemysl Krejčiřík, Ph.D. - Založení bylinkové zahrady Tiree Chmelar ve Valticích; Ing. Vlasta Hábová - Zážitkové zahrady pro děti, dospělé a osoby se specifickými potřebami; Ing. Libor Karásek, Jiří Krechler, Národní památkový ústav Telč - Obnova zámeckých parků a zahrad ve srávě NPÚ na Vysočině (Telč, Náměšť nad Oslavou, Jaroměřice nad Rokytnou)

22. - 23. 3. 2010 · Přírodní zahrady bez hranic, Další vzdělávání - Modul Půda, Vzdělávací centrum pro zahradnictví Langenlois (Rakousko)

přednáška Ing. Josefa Zöchbauera a Alfreda Granda (biosedlák a praktik v oblasti půdy) na téma Půda (struktura, zlepšování kvality, obhospodařování, hnojení, přehnojení, projevy nedostatku; zapracování hnojiv živočišného původu, rostlinná hnojiva, zelené hnojení, půdní živočichové, péče o půdu a ochrana půdy, kompostování, úprava půdy); exkurze na Žížalí farmu VermiGrand Alfreda Granda v Absdorfu

26. - 28. 3. 2010  · Stavba soběstačného ekodomu, Skalka u Doks (Petr Skořepa, www.slamenedomy.cz)

seminář nejen o soběstačném, levném a zdravém domě: získávání a využívání obnovitelné energie, stavby na zemědělské půdě, účelové stavby, jak na povolení; podzemní, mobilní, stěhovatelné hranaté a kruhové domy, jurty...; praktické stavění ekodomu, stavební a izolační materiály, působení různých tvarů staveb; výhody - nevýhody nízkoenergetického, pasivního nebo stěhovatelného domu; earthship; agrokruhy; permakultura...

5. 5. 2010           · Přírodní zahrady bez hranic, Školení - trénink certifikace přírodních a ukázkových zahrad, CEGV Cassiopeia (České Budějovice)

vzorová certifikace přírodních a ukázkových zahrad pod vedením rakouské poradkyně Margit Holzer (přírodní zahrada CEGV Cassiopeia - České Budějovice, přírodní ukázková zahrada rodiny Kovářovy - Rudolfov, přírodní zahrada Moniky Pýchové - Homole)

7. - 9. 5. 2010     · VII. letní škola nástavkového včelaření, Lhotka u Telče (Pracovní společnost nástavkových včelařů - PSNV)

lektoři: Mgr. Bronislav Gruna, Ing. Petr Novák, Ing. Ivan Černý, MVDr. Zdeněk Klíma, Michal Počuch, Ing. Petr Texl, Ing. František Texl, Eva Texlová

14. 5. 2010           · Nový trend: přírodní zahrady, Jihlavské listy - příloha

rozhovor pro Jihlavské listy o přírodních zahradách (dostupné z http://www.jihlavske-listy.cz/priloha197-novy-trend-prirodni-zahrady.html)

28. 5. 2010        · Přírodní zahrady bez hranic, Další vzdělávání - Modul Bylinky, Zahradnická fakulta Mendelovy univerzity v Brně (Lednice)

exkurze do firmy Sonnentor s.r.o., Čejkovice; přednáška Ing. Blanky Kocourkové, CSc. na téma Léčivé, aromatické a kořenové rostliny

9. - 10. 6. 2010  · Přírodní zahrady bez hranic, Další vzdělávání - Modul Uspořádání ukázkových zahrad, Rakousko

exkurze: Schloss Hof (Zámek Hoff - zahradní areál), ukázková zahrada Pozzobon (Schwechat-Rannersdorf), posouzení zahrady čekající na certifikaci Ukázková zahrada (paní Käfer - Lanzendorf), Schlosspark Laxemburg (Zámecký park Laxenburg), Rossengarten Baden (Růžová zahrada Baden) - přednáška Ekologická péče o růže (S. Pleininger)

14. - 15. 6. 2010   · Přírodní zahrady bez hranic, Další vzdělávání - Biologická ochrana rostlin, Chaloupky o. p. s.

přednášky: Biologická a integrovaná ochrana rostlin (P. Steinert - firma Neudorff), Nemoci rostlin (P. Steinert), Biotechnická ochrana rostlin (P. Veverka - Agro-bio Rokycany), Biologické metody v ochraně révy vinné, ovocných dřevin, zeleniny a skleníkových kultur (P. Psota - firma Biocont), Trendy biologické ochrany rostlin v ČR (P. Křivanová - Státní rostlinolékařská správa)

23. 7. - 1. 8. 2010  · Stavíme s přírodou, Hostišová u Zlína

devítidenní česko-slovenský kurz: Dílna přírodního stavitelství (Honza Pospíšil, Jindřich Sláma, Daniel Grmela), Výtvarná dílna - užití přírodních materiálů (Lída Temelová, Lukáš Gavlovský), Svépomocné vytváření zelených technologií (Tomáš Miléř, Michal Ruman, Štefan Szabó), Přírodní zahrady (Tomáš Svoboda)

13. 4. 2011              · Zahrada hrou, Praha (nadace Proměny)

seminář o školních zahradách: Výstupy a plány meziresortní skupiny pro kontakt dětí s přírodou (Mgr. Miroslav Novák, MŽP), Význam školních zahrad pro rozvoj dětí (PhDr. Tereza Vošahlíková), Program pro posílení vztahu dětí k místu, ve kterém žijí (Eva Zirhutová, Místo pro život), Zahrada jako prostor pro hru a poznávání (Lucie Komendová, M.Sc., Atalier Gaia), Požadavky na zařízení dětských hřišť (Ing. Jaroslav Růža, TÜV SÜD Czech, s.r.o.), Dětská hřiště a prostory pro všechny (Ing. Zdenek Sendler, Atelier zahradní a krajinářské architektury), Proměny hry a hudební interaktivita (Mgr.Art. Petr Kopecký, Rozverný Atelier), Umělecká hřiště a zahrady pro strašné děti (Mgr.A. Lenka Klodová, Ph.D., Strašné dítě /ENFANT TERRIBLE/), Barevné zahrady a autorská dětská hřiště (Alexandra a Jiří Koláčkovi)

18. - 20. 4. 2011     · Pusťme si domů dešťovou vodu, ČSOP Koniklec

exkurze do Berlína: UFAfabrik, Postupimské náměstí, Ústav fyziky Humboldtovy univerzity v Aldershof - využití dešťové vody ze střech, chodníků a cest na zalévání zeleně a splachování WC, vsakování (průlehy), zelené střechy, zelené fasády, dešťové jezero s potůčkem, KČOV, využívání sluneční a větrné energie...(průvodce spoluautor projektů Dipl. Ing. Marco Schmidt)

12. 5. 2011              · Zemědělské kompostárny, Zera - Náměšt nad Oslavou

exkurze na zemědělské kompostárny v Rakousku

9. - 10. 7. 2011       · Člověk a včela 2011, Obořice-Jedna báseň, o.s.

včelařské setkání: Martin Schmidt (Demeter včelaření v teorii i praxi), Radomil Hradil ('Čemu nás učí včely'), František Krč (praktické včelaření s kosmickými silami), Pavel Faltys (vlastní výroba biomezistěn), návštěva včelařského arboreta v Nasavrkách, projekce 'včelích filmů, výměna zkušeností...

9. - 15. 7. 2011       · Stavíme s přírodou: Konopná Odyssea, Vacíkov

rekonstrukce statku: omítání interiérů konopno-vápenými a konopno-hlinitými směsmi; pečení a paření kváskového chleba (Zuzana Pipková), teoretické prezentace, promítání, exkurze na kozí a konopnou ekofarmu do Březí...

12. - 15. 8. 2011     · Stavíme s přírodou: Konopná Odyssea, Kunžak

rekonstrukce domu: omítání interiérů konopno-vápennými a konopno-hlinitými směsmi (jádrové i fajnové omítky), mozaiky na stěnách, konopno-vápenná podlaha, teoretické prezentace, promítání, exkurze na kozí a konopnou ekofarmu do Peníkova...

6. 10. 2011             · Zelené fasády, Praha (Společnost pro zahradní a krajinářskou tvorbu, o.s.)

školení: Zelené fasády - typy, funkce, působení (Ing. Samuel Burian); Sortiment rostlin pro vertikální zahrady (Doc. Ing. Miloš Pejchal Csc.); Vertikální zahrady - Sundar Italia (Šárka Qasemová), Optigreen (Ing. Jitka Dostalová), Svobodné zahrady Klus (Ing. Zuzanu Klusová); Využití pnoucích rostlin (Ing. Samuel Burian); Historické ohlédnutí - historie treláží, pergol a zelených stěn (Ing. Jiří Olšan); Konstrukce Cabletech - nerezový lankový systém (Ing. arch Jan Louda); Pnoucí rostliny - sortiment (Ing. Samuel Burian)

5. 11. 2011             · Vertikální zahrady, Chaloupky o. p. s.

přednáška Ing. Zuzany Klusové

11. - 13. 11. 2011  · Truhlářský kurz, Cesta dřeva

truhlářský kurz pod vedením Jana Marka (Cesta dřeva) a Jana Marečka (Alternativní truhlářství)

16. - 20. 1. 2012    · Ochrana životního prostředí v oblasti půd, Zera - Náměšt nad Oslavou

přednášky, cvičení, exkurze: vznik, funkce a klasifikace půdy; systém BPEJ; degradace půd - utužení, ztráta organické hmoty, okyselování, zábor, eroze (Ing. Jan Vopravil, VUMOP. V.v.i.); mapování a monitoring půdy - ÚKZUZ (Ing. Miroslav Florián, Ph.D. - ÚKZUZ); legislativa - GAEC, LFA, ZPF; zdroje informací o půdě - SOWAC GIS, LPIS; půdní úrodnost - výživa a hnojení v ekologickém zemědělství, zpracování půdy, osevní postupy, regulace plevelů (Prof. Ing. Jan Moudrý, CSc. - Jihočeská univerzita); interakce mezi půdou a organismy (Ing. Jaroslav Záhora, CSc. - Mendelova univerzita); exkurze na Biofarmu Sasov (Jan Sklenář) - ukázka soběstačného hospodaření a energetické soběstačnosti

2. 2. 2012           · Česko-rakouská konference s mezinárodní účastí na téma Veřejná zeleň, Gartenbauschule Langenlois, Dolní Rakousko

prezentace referentů z Rakouska, České republiky a Německa: Natur im Garten a komunitní zahrady (DI Julia Hambursch, Rakousko), Přehled studií "Natur im Garten" (DI Gerda Hűfing, Rakousko), "Urban Gardening" - O návratu zahrad do měst (Dr. Christa Műller, Německo), Otevřená zahrada - unikátní ekologický projekt v Brně (Lucie Komendová, M.Sc., Česká republika), Plochy veřejné zeleně a komunitní zahrady - řešení pro trvale udržitelný rozvoj (Ing. Julie Horká, Česká republika), Nová komunitní zeleň (Dr. Nadja Madlener, Rakousko), "Fascinace zeleninou - městské zahradničení na balkoně a terase" (DI Wolfgang Palme, Rakousko)

9. 2. 2012               · Rozhovor - Tomáš Svoboda o přírodních zahradách, Ekologické bydlení (www.ekobydleni.eu)

rozhovor pro server Ekologické bydlení (dostupné z http://www.ekobydleni.eu/domy/rozhovor-tomas-svoboda-o-prirodnich-zahradach)

1. 3. 2012               · Rada pro líné zahradníky: mulčujte, Magazín Legalizace

rozhovor pro Magazín Legalizace (dostupné z http://www.magazin-legalizace.cz/cs/articles/detail/311-rada-pro-line-zahradniky-mulcujte?rubricId=6)

11. - 13. 5. 2012    · Permakulturní workshop v Hostišové u Zlína, Hostišová (o.s. Baobaby)

lektor Tomáš Svoboda: přednáška s diskuzí na téma permakultura a přírodní zahrady; praktická tvorba bylinkové spirály s jezírkem, vyvýšených záhonů s oporami pro popínavky a hmyziště

18. - 20. 5. 2012   · Permakulturní workshop v Holešově na Hájence v zámeckém parku, Hostišová (o.s. Baobaby)

lektor Tomáš Svoboda: přednáška s diskuzí na téma permakultura a přírodní zahrady; praktická tvorba bylinkové spirály s jezírkem, vyvýšených záhonů s oporami pro popínavky a hmyziště

13. - 14. 2. 2013  · Udržitelná energie a krajina; téma: biouhel a ochrana klimatu, Hostětín (Ekologický institut Veronica)

mezioborová konference: Proč biouhel (Jan Hollan, Centrum pro výzkum globální změny AV ČR; Tomáš Miléř, Pedagogická fakulta MU); Thermal treatment of renewable fuels for polygeneration and carbon sink (Rafal Kobylecki, Czestochowa University of Technology); Magneticky modifikované aktivní uhlí a biouhel a jejich využití (Ivo Šafařík, Ústav nanobiologie a strukturní biologie CVGZ AV ČR); Dřevoplinové vařiče umožňující výrobu uhlu a pokusy s biouhlem v Keni (Tomáš Miléř, Pedagogická fakulta MU); Pokusy s výrobou a aplikací biouhlu v zahradních rozměrech (Vojtěch Klusák, Svobodný statek na soutoku, o.p.s.); Interakce rostlin, půdních mikroorganismů a modelových forem půdního uhlíku: supermolekulárních struktur, huminových látek a biouhlu (Jaroslav Záhora, Agronomická fakulta, Mendelova univerzita); Biouhel v českém zemědělském podniku (Jan Káňa, AIVOTEC); Dřevěné uhlí, kompost z bukového dřeva s přídavkem písku a pevného uhlíku, mulčování pevným uhlíkem, ošetření půdy Agrobiouhlem (Jiřina Hejduková, Ekogrill); Mikrobiální parametry biouhlu a jeho vliv na půdní biotu - komentář k posteru (Lukáš Plošek, Agronomická fakulta, Mendelova univerzita); Rozdílné vlastnosti biouhlu, orné půdy a kompostu a jejich vliv na půdní úrodnost - komentář k posteru (Jakub Elbl, Agronomická fakulta, Mendelova univerzita)

16. 3. 2013           · Levně a ekologicky, Brno (Monika Sohlichová a Radka Jarušková)

seminář: Ekologické nakupování (Radka Jarušková), Zahrádkaření na balkoně a ve městě (Tomáš Svoboda), Jak čistit levně a ekologicky (Monika Sohlichová), Tvořivá dílna - výroba čistících prostředků z běžných surovin a pěkných a užitečných věcí z odpadků

24. 3. 2013           · Přirozený porod a porod doma, Praha (A-Centrum)

seminář pod vedením Lucie a Radka Groverových-Suchých, rodičů pěti dětí a autorů knihy 'Aby porod nebolel'

1. 4. 2013             · Jak bydlí navrhovatel přírodních zahrad Tomáš Svoboda, deník Právo

článek z návštěvy deníku Práva (dostupné z http://www.novinky.cz/bydleni/jak-bydli-vip/297274-jak-bydli-navrhovatel-prirodnich-zahrad-tomas-svoboda.html)

23. 4. 2013           · Jedlý balkon a pěstování v nádobách, Praha (Kokoza, o.p.s.)

workshop o jedlých balkonech a městském zahradničení (Tomáš Svoboda a Zuzana Pipková)

17. 5. 2013           · Ekologové, hobiti a přírodní bydlení, Jihlavské listy

článek z návštěvy Jihlavských listů (dostupné z http://jihlavske-listy.newtonit.cz/default.asp?cache=343654)

10. 8. 2013          · Přednáška o přírodních zahradách na Baobabyfestu 2013 v Hostišové u Zlína, Hostišová (o.s. Baobaby)

přednáška s diskuzí na téma permakultura a přírodní zahrady (Tomáš Svoboda)

12. - 13. 9. 2013  · Výlet k Seppu Holzerovi na Krameterhof (Rakousko), Pavlína Koubková (vedoucí výletu)

výlet na Krameterhof s výkladem Seppova syna Josefa Holzera, který nyní na Krametrhofu hospodaří - nezapomenutelný zážitek

9. 11. 2013           · Levně a ekologicky, Brno (Monika Sohlichová a Radka Jarušková)

seminář: Ekologické nakupování (Radka Jarušková), Zahrádkaření na balkoně a ve městě (Tomáš Svoboda), Jak čistit levně a ekologicky (Monika Sohlichová), Tvořivá dílna - výroba čistících prostředků z běžných surovin a pěkných a užitečných věcí z odpadků

7. - 9. 2. 2014       · Přírodní stavby od A - Z (Brno, Kaprálův mlýn), Ondřej Bízek (iniciátor a organizátor akce)

cyklus přednášek o přírodním stavitelství, program a více info zde: www.prirodnistavby.com

odkaz na videozáznamy s prezentacemi: www.prirodnistavby.com/videozaznam

26. 2. 2014            · Jak žít soběstačně (Tomáš Svoboda), Praha (Akademie Soběstačnosti)

odkaz na přednášku a ostatní sdílecí videa zde: www.akademiesobestacnosti.cz

24. 4. 2014            · Zemědělský 'ostrovan', Český rozhlas Dvojka (Kupředu do minulosti)

diskuze na téma 'Soběstačný zemědělský ostrov'. Hosté: zemědělec Tomáš Svoboda, agrární analytik Petr Havel, předseda svazu PRO-BIO Zdeněk Perlinger. Moderuje Martina Kociánová. Odkaz na audiozáznam: http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3109103

14. 9. 2014            · Permakulturní pěstování zeleniny (Tomáš Svoboda), ČT1 (Polopatě)

hobby magazín Filipa Čapky. Odkaz na záznam zde

27. 9. 2014           · Exkurze do hospodářství Františka Matouška v Brzkově, Ekoinfocentrum Jihlava

exkurze na pole organického a veganského hospodářství Františka Matouška v Brzkově (polní sady - pěstování ovoce, zeleniny, obilnin a bylinek, bezorebné zpracování půdy s cílem přirozeného zvýšení úrodnosti a zadržení vláhy v půdě)

11/2014                · Ostrované v srdci Vysočiny aneb Robinsonáda v 21. století, Ženská zóna (e-časopis)

článek pro e-časopis Ženská zóna (dostupné z http://www.elisting.cz/zenska-zona/194-zenska-zona-14)

14. - 15. 2. 2015   · Kurz didgeridoo, Josef Šponiar (http://zvukstromu.webnode.cz/)

dvoudenní kurz didgeridoo - hraní a výuka pro začátečníky i pokročilé

28. - 1. 3. 2015     · Kurz alikvótního a intuitivního zpěvu, Josef Šponiar (http://zvukstromu.webnode.cz/)

dvoudenní kurz alikvótního a intuitivního zpěvu

14. - 15. 3. 2015   · Workshop didgeridoo, Ondřej Smeykal (www.smeykal.com)

workshop hry na didgeridoo Ondřeje Smeykala pro začátečníky

14. 4. 2015            · Přírodní zahrada je jedlá...', Český rozhlas Region (Příběhy z Vysočiny)

rozhovor pro Český rozhlas Region. Moderuje Irena Šarounová. Odkaz na rozhovor a audiozáznam: http://www.rozhlas.cz/vysocina/toulky/_zprava/prirodni-zahrada-je-jedla-a-bezudrzbova-i-takovy-zazrak-existuje-a-svete-div-se-funguje-to-i-bez-chemie--1477637

24. - 26. 4. 2015   · Permakulturní zahradničení, Hranice u Malče (yo-yo o.s., www.yo-yo-yo.org)

přednáška a dílna s Tomášem Svobodou (přednáška: Permakultura a přírodní zahrady, dílna: Permakulturní design pozemku)

10. 5. 2015            · Vyvýšené záhony (Tomáš Svoboda), ČT1 (Polopatě)

hobby magazín Filipa Čapky. Odkaz na záznam zde

30. 5. 2015            · Městské zahradničení a pěstování na balkoně, Veganské hody Brno

přednáška s diskuzí na téma městské zahradničení (Tomáš Svoboda)

25. - 28. 6. 2015   · Workshop didgeridoo - Malá Úpa, Ondřej Smeykal (www.smeykal.com)

workshop hry na didgeridoo Ondřeje Smeykala pro pokročilé

11. 8. 2015            · Jak nebýt závislý na civilizaci I. - III., Český rozhlas Dvojka (Kupředu do minulosti)

série rozhovorů o životě (Tomáš Svoboda). Moderuje Martina Kociánová. Odkaz na audiozáznamy: I., II., III.


Od září 2010 vykonávám zahradního poradce a konzultanta pro „Přírodní zahrady bez hranic“.
Poradenství k přírodním zahradám je realizováno v rámci česko-rakouského projektu „Přírodní zahrady bez hranic aneb nový prostor pro lidi, přírodu i cestovní ruch na dosah“, který je spolufinancován z programu Evropské územní spolupráce, z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj a ze státní rozpočtu ČR.
Více o projektu získáte na www.prirodnizahrada.eu

www.prirodnizahrada.eu


www.stepanrak.cz
Kytarový virtuos Štěpán Rak u nás na návštěvě

www.alternativnitruhlarstvi.cz

www.panpekar.cz

videoreportáž, www.baobaby.org
videoreportáž, www.baobaby.org

www.veronica.cz/ekomapa/

www.cestajecil.webnode.cz


Přírodní zahrady © Tomáš Svoboda, 2009 - 2021